Підписатися на RSS

Відділ освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації

Шпитьківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст..

ЗАТВЕРДЖЕНО

конференцією колективу Шпитьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок використання різних типів гаджетів у

Шпитьківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

І. Загальні положення

1.1. Дане Положення розроблено відповідно до:

· Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про телекомунікації»;

· Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021року (Указ Президента України від 25 червня 2013 року №344/2013);

· Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України» (постанова Верховної Ради України від 31 березня 2016 року №1073-VIII);

· Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні (розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 р. №386);

· Положення про загальноосвітній навчальний заклад (2010).

1.2. У цьому Положенні терміни вживаються у таких значеннях:

Мобільний (рухомий, бездротовий) зв'язок (мобільні телекомунікації) – технології, що дозволяють абонентам залишатися на зв'язку під час руху, вдома, на роботі, вулиці тощо.

Стільниковий телефон – автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення зв'язку на території зони покриття мережі.

Смартфон – окрема категорія телефонів, яка, на відміну від простих стільникових телефонів, має більше оперативної пам'яті і власний потужний процесор, що працює під операційною системою Symbian, Windows Mobile, Palm OS, iOS, Android, Tizen, Bada.

Комунікатор – кишеньковий персональний комп'ютер, доповнений функціями мобільного телефону.

Ґаджет –технічна новинка у вигляді електронного пристрою або іншого засобу, що поєднує в собі високі технології і цілком реальне застосування. Під ґаджетом розуміють будь-який цифровий прилад, досить невеликий, щоб одягти на руку, покласти до кишені або підключити до КПК чи смартфона.

Смарт (розумний) годинник – комп’ютеризований наручний пристрій, який окрім вимірювання часу виконує додаткові функції: відтворення музики, прийом сповіщень та дзвінків з мобільного телефону, збір інформації тощо.

Типи ґаджетів – мобільний телефон, смартфон, смарт-годинник, портативна гральна приставка, комунікатор, GPS-навігатор, електронна книга тощо.

1.3. Метою розробки цього Положення є не заборона використання різних типів ґаджетів у школі, а захист дітей від негативного впливу стільникового зв’язку на їхнє здоров’я.

1.4. Положення регламентує порядок використання різних типів ґаджетів у Шпитьківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

ІІ. Загальні поради до використання мобільних телефонів

2.1. Якщо вам доводиться багато спілкуватися мобільним телефоном, не тримайте його постійно біля вуха. Купіть собі навушники. Це частково зменшить вплив надпотужного випромінювання.

2.2. Купуючи телефон, обов'язково попросіть показати копію сертифіката на обрану вами модель, де буде зазначено, що вона відповідає вимогам стандарту FCC.

2.3. Обираючи оператора зв’язку, віддайте перевагу тому, який має розгалужену мережу ретрансляторів, оскільки чим більше телефон напружується в пошуках базової станції, то тим більшою стає випромінювана ним доза електромагнітних хвиль.

2.4. Не користуйтеся стільниковим телефоном у маршрутних таксі та в машинах, щоб розважитися в дорозі, оскільки випромінювання телефону відбиваються від металевого корпуса машини, збільшуючи потужність у кілька разів.

2.5. Набравши потрібний номер, не притискайте відразу телефон до вуха – саме під час з'єднання відбувається найпотужніше випромінювання. Тому стежте за процесом виклику, спостерігаючи за екраном телефону, і лише після того, як з'єднання відбулося, підносьте його до вуха.

2.6. Тримайте телефон на відстані не ближче 2 м від ліжка, щоб віддалити себе від випромінюваного ним поля.

2.7. Якщо на екрані вашого телефону кількість «антенок» зменшилася, це означає, що ви потрапили в зону слабкої дії сигналу. Намагайтеся уникати користування мобільним телефоном у таких умовах, бо інтенсивність його електромагнітного випромінювання збільшується в кілька разів.

2.8. Намагайтеся не розмовляти довше трьох хвилин. Між розмовами робіть перерви не менші як 15 хвилин. Стежте, щоб загальна кількість розмов за добу не перевищувала однієї години.

ІІІ. Використання різних типів гаджетів у закладі освіти

3.1. Активізувати такий порядок використання усіх типів гаджетів під час освітнього процесу в закладі освіти:

· у приміщенні школи учнівські ґаджети повинні бути вимкненими або переведеними у режим «без звуку»;

· на уроці ґаджет може бути використаний лише в якості електронного посібника;

· під час перерв ґаджет може бути використаний у крайньому випадку лише для термінового дзвінка;

· фотографувати ґаджетом, робити звукові записи або ж знімати ним відео, як під час перерв, так і під час уроків, виховних годин, дозволяється лише після отримання згоди особи, яка є предметом зйомки.

3.2. Забороняється використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу власника ґаджета.

3.3. Відповідальність за збереження ґаджетів керівництво та педагогічний колектив школи не несе.

3.4. У випадку крадіжки ґаджетів дирекція та вчителі школи не вживають жодних заходів щодо їх пошуку.

3.5. У разі порушення учнем порядку використання усіх типів ґаджетів, зазначених у п.3.1 цього Положення, педагогічний працівник школи має право вилучити ґаджет з подальшим поверненням його батькам учня.

Кiлькiсть переглядiв: 559

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.